» » » AZS i zaburzenia snu

Atopowe zapalenie skóry (AZS)

AZS i zaburzenia snu

Odpowiedz

Bezsenność w AZS zazwyczaj spowodowana jest świądem skóry. Jesteśmy spięci, zasypiamy powoli, śpimy krótko, płytko, często budzimy się w nocy po kilka razy. Na dłuzszą metę to bardzo męczące. Jak sobie pomóc?

wszelkiego rodzaju odczucia zewnętrzne,bodzce odczuwane podczas snu swiadczą o płytkim snie....po prostu masz zaburzoną faze snu głebokiego,proponuje najpierw preparaty ziołowe,wiekszą dbałosc o nawilzenie i natłuszczenie(to dwie inne czynnosci)skóry,sypianie w lekko chłodnym pomieszczeniu,stosowanie pizam z materiałów naturalnych...a w dalszej kolejnosci wizyte u psychiatry ,który po przeanalizowaniu sytuacji podejmie dalszą decyzje odnosnie leczenia lub nie.Powodzenia :)

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Jovi

Jovi-masz rację. Zaburzenia snu są głównym efektem świądu. Zgodnie z informacjami pozyskanymi od lekarzy ( dermatologa i neurologa), zaburzenai snu wywołane świadem, w dalszej kolejności mogą przyczyniać się do zaburzeń na tle neurologicznym ( np. nerwice), a w konsekwencji nawet mogą prowadzić do adhd. Świąd jest na tyle niebezpieczny, że osoba, którą swędzi, drapie się do tego stopnia, że zaczyna krwawić-jak usłyszałem właśnie na Konferencji Naukowej ( Dermatologia Kliniczna i Alergologia), w Łodzi, jest to standard, ponieważ pacjent zastępuje uczucie świądu innym uczuciem z jego punktu widzenia mniej dokuczliwym-bólem. Na ten moment masz 2 sposoby na radzenie sobie ze świądem: Farmakologiczny czyli leki antyhistaminowe ( antyświądowo działają te mocniejsze tzw. I-szej generacji typu clemastinum, hydroxyzinum itp), drugą dostępną metodą jest stosowanie na noc mokrego opatrunku, który ma działanie antyświądowe i wazokonstrykcyjne. Ostatnio o tej metodzie słyszałem za granicą od Profesora Oranje z Holandii, a w Polsce o tej metodzie i jej zaletach opowiada Pan Profesor Roman Nowicki z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Jovi

Użytkownicy grupy

więcej »