» » » Dieta Łuszczycowa

Łuszczyca (Psoriasis)

Dieta Łuszczycowa

Odpowiedz

Witam Wszystkich Utworzyłem ta grupę tematyczna, aby móc podzielić się z wami moimi doświadczeniami oraz efektami dotyczącymi "diety łuszczycowej". Jak już nam wiadomo, to faktycznie w dużej mierze zapominamy o tym, że zdrowo się odżywiać to zdrowo żyć. Ostrzegam na wstępie ze to co będę tutaj pisał to nie żadna "dieta cud" ale sposób na efektowne leczenie oraz ulga dla tych, których łuszczyca jest wielkim ciężarem. Nie będę się rozpisywać na temat tego czym jest łuszczyca i jakie są jej objawy, zacznę od tego , ze musimy uświadomić sobie to ze ja mamy, ze jest naszym dodatkiem w życiu i dbanie o leczenie staje się naszym obowiązkiem życia codziennego. Leki, maści, kremy, olejki itd. to tylko cześć terapii - wszystko zaczyna się od naszego sposobu życia, nawykach, a tym bardziej jak choroba wpływa na nasza psychikę. wiec jeśli jest ktoś zainteresowany tym tematem to bardzo chętnie będę się dzielić z wami moimi doświadczeniami i krok po kroku przedstawię wam dietę łuszczycową.

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji Karol

Z pewnością właściwe odżywianie ma znaczenie dla przebiegu łuszczycy (w ogóle dla jakości życia), jednak trudno o skrupulatne i sensowne wnioski, ponieważ na stan skóry wpływają zbyt liczne czynniki: pora roku, ogólny stan zdrowia, stres i indywidualne cechy łuszczycy. Nigdy też nie wiadomo jaki czas upłynął od czynnika zaostrzającego chorobę - czy to wczorajsza ostra zupka czy zeszłotygodniowy egzamin. Uważam więc, ze podpowiedzi w tej dziedzienie sa wskazane, aczkolwiek należy do nich podejść indywidualnie, czyli przesiać przez własne sito

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Karol Podwojski

Dokładnie! ludzie rożnie reagują na wszystko, jedzenie, stres, używki, sposób życia. Przynajmniej poł roku zajmie każdemu przystosowanie diety do własnych potrzeb i leczenia, a nie ukrywam, ze to będzie ciężki okres i pełen wyrzeczeń. Ja w swoim przypadku musiałem zrezygnować z większości, to co do tej pory jadłem i robiłem było 100% przeszkoda na poprawne i efektywne leczenie. Teraz czuje się naprawdę znakomicie, ustaliłem dietę wg własnych potrzeb, dostosowałem się do niej i jakoś żyje - żyje zdrowo, bo zmieniłem prawie wszystko na korzyść zdrowia i lepszego samopoczucia.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Margot

to że zywnosc w jakis sposób wpływa na jakosc życia to rzeczywiscie prawda co do wpływy na łuszczyce....to już nie jest to taki pewnik.Jezeli łuszczyca jest dietozalezna to i owszem,poprzez eliminowanie poszczególnych składników pokarmowych mozemu uzyskac jakąs poprawe,gorzej gdy łuszczyca taka jak moja ma centralnie w głebokim poważaniu co jem i co pije .Choruje juz prawie pół wieku i to choruje swiadomie,czyli eksperymentuje ile sie da i z czym sie da.Efekty niestety mierne.fajnie jak ktos może sobie regulowac wysypy...dieta :)

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Karol Podwojski

witam chcialbym powalczyc z dieta mam nadzieje ze to pomoze bardzo brosze o rade dziekuje

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Karol Podwojski

Użytkownicy grupy

więcej »