» » » Łuszczyca choroba przewlekła

Łuszczyca (Psoriasis)

Łuszczyca choroba przewlekła

Odpowiedz

Zapraszamy do dyskusji na temat nadania łuszczycy statusu choroby przewlekłej. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Luszczyca zawsze była w spisie chorób przewlekłych...z niewiadomych przyczyn nagle z tego spisu zniknęła,kto to sprawił i dlaczego?ciężko powiedziec.Pisalismy petycje,zbieralismy podpisy,pikietowalismy pod sejmem,pisalismy do senatorów i posłów,jest komisja do spraw łuszczycy,jest 5 Stowarzyszen, które stworzyły UNIE....co jeszcze mozemy zrobic? Minister zdrowia profesor Religa był chory na łuszczyce...i też niczego nie zdziałał,widac były pilniejsze sprawy.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

19 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Łuszczycy. Mimo wprowadzenia pod koniec ubiegłego roku nowego programu lekowego w leczeniu ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej, chorzy wciąż mają utrudniony dostęp do leczenia. Nierozwiązanych kwestii nadal jest wiele.

Więcej informacji pod adresem: http://www.zdronet.pl/trzecie-spotkanie-parlamentarnego-zespolu-ds-luszczycy,1069,news.html

Co sądzicie?

wszystko co tyczy sie łuszczycy kreci sie teraz wokoło leczenia biologicznego a w koncu to nie jest podstawowe leczenie,wielu z nas nie kwalifikuje sie na takowe z róznych wzgledów ale leczenia jako takiego potrzebuje.Najpilniejszą sprawą jest uwazam refundacja leków leczących łuszczyce,niech masci bedą tansze,naswietlania bardziej dostepne,leczenie szpitalne niech trwa tyle ile wymaga stan chorego a nie standardy....9dni i finisz....to sa podstawowe problemy,dostepnosc biologicznego leczenia i owszem...ale najpierw załatwmy to co najczesciej stosowane.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

Osoby zainteresowane zachęcam do oglądnięcia transmisji z ostatnich obrad zespołu parlamentarnego ds. łuszczycy.

Poruszane tematy: Finansowanie leczenia ŁZS i łuszczycy plackowatej na oddziałach dermatologicznych; refundacja leków dla chorych na łuszczycę; program leczenia biologicznego dla łuszczycy plackowatej; leczenie sanatoryjne (poszpitalne).

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=1F51BA97DC98258AC1257B44004D28FD

lata mijaja a praktycznie nic sie nie zmienia w podstawowym leczeniu łuszczycy,masci i naswietlania nadal ograniczone,szpital tygodniowy.Z najnowszych wiesci to do dermatologa tylko ze skierowaniem planuja a sanatorium na samą łuszczyce też nie bedzie sie nalezało.Super.Standard życia chorych sie poprawia. Na temat biologicznego leczenia sie nie wypowiadam,zbyt duzo o tym sie mówi a zbyt mało o powszednim leczeniu.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

Użytkownicy grupy

więcej »