» » » Najczęstsze objawy

Łuszczyca (Psoriasis)

Najczęstsze objawy

Odpowiedz

Jakie objawy łuszczycy występują Was najczęściej? Na podstawie wpisywanych przez Was informacji stworzymy listę objawów, które później będzie można dodawać do profilu. Zachęcamy do dzielenia się informacjami.

Łuszczyca to bardzo dziwna choroba,trudno sklasyfikowac obiawy ,każdy choruje inaczej,kazdemu co innego działa dlatego leczenie jest trudne i własciwie kazdy musi samznalesc sposób na swoja łuszczyce.Łuszczycy jest wiele rodzajów,u poszczególnych chorych może wystepowac jedna odmiana ale tez i niejednokrotnie chory moze miec ich na sobie kilka.Każda odmiana mi rózne objawy:plackowata-placki pokryte łuska(srebrną),krostkowa-krostki na tułowiu,krostkowica stóp i dłoni-zaatakowane dłonie i stopy(wewnętrzne czesci,pokryte są bardzo bolesnymi krostkami wypełnionymi woda lub ropa,kropelkowa-zmiany w kształcie kropli wody,zlewające sie w miare wysiewu,łuszczyca paznokci-zmiany obejmuja płytke paznokcia,paznokiec odchodzi od maciezy,pojawiają sie białe plamy,paznokiec sie rozwarstwia,erytrodermia łuszczycowa to zajecie 90% ciała zmianami łuszczycowymi,łuszczyca stawowa charakteryzuje sie zajeciem stawów.Jest jeszcze łuszczyca odwrócona-lokalizacja-pod piersiami u kobiety,w pachwinach,pod pachami u męzczyzn.Łuszczyca skóry głowy-charakterystyczne placki pokryte srebrna łuska znajdują sie na głowie,czole,uszach.Łuszczyca moze tez wystepowac na narządach płciowych.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

Zgadzam się z Zorka. Każdy chory na łuszczycę inaczej reauję i jego organizm inaczej radzi sobie z tą chorobą. Ale z pewnością do objawów wspólnych możemy zaliczyć : świąd, uczucie suchej, napiętej skóry , pieczenie skóry(w szczególności, jeżeli mocno rozdrapiemy jakieś miejsce) . Chyba największą katorgą dla każdego jest swędząca skóra , kiedy to tak trudno powstrzymać się od drapania...

u mnie swędzenie,sucha skóra a gdy mam zmiany na łokciach to pieczenie i ból tego miejsca

Użytkownicy grupy

więcej »