» » » Postępy w badaniach nad now...

Łuszczyca (Psoriasis)

Postępy w badaniach nad nowymi lekami

Odpowiedz

W czasopiśmie Lancet zaprezentowano niedawno wyniki badania klinicznego Apremilastu jest to lek oddziaływający wewnątrzkomórkowo na mediatory reakcji zapalnej. W badaniu klinicznym II fazy sprawdzano skuteczność leku badając wskaźnik PASI (nasilenie zmian łuszczycowych określone jako powierzchnia skóry objętą procesem chorobowym). Wyniki są bardzo obiecujące. 45% przyjmujących najwyższą dawkę leku uzyskało redukcję PASI o co najmniej 75%. Badanie wskazuje, że apremilast może być efektywnym, bezpiecznym i dobrze tolerowanym lekiem dla pacjentów z umiarkowaną i ciężką łuszczycą. Będziemy śledzić dalsze losy tego leku.

Panie Wojtku ciesze sie że nareszcie portal dla chorych prowadzi ktos obeznany z medycyną i farmacja,jednak mam taka prosbe aby ,jezeli sie da zamieszczac tu informacje jezykiem dostepnym i zrozumiałym dla wszystkich.Ludzie chorujący na łuszczyce szukają wyjasnien,porad i podpowiedzi prostych i jasnych w przekazie.Pozdrawiam serdecznie.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

Ostatnio firma Celgene zaprezentowała wyniki III fazy badań nad Apremilastem, który był badanych u chorych na łuszczycę. Wyniki III fazy są nieco mniej obiecujące od wyników II fazy (co oznaczają fazy badań będzie można znaleźć wkrótce w innym temacie) ale nadal zapowiada się, że będzie to bardzo skuteczny i bezpieczny lek na łuszczycę i ŁZS. Na dodatek lek nie jest kosztownym w produkcji lekiem biologicznym tylko cząsteczką chemiczną co zwiększa szanse na to, że będzie w miarę przystępny cenowo. W drugiej połowie roku lek ma zostać zarejestrowany w Europie w leczeniu łuszczycy i ŁZS więc możliwe, że będzie dostępny w aptekach jeszcze w tym roku.

Jeżeli chodzi o badani kliniczne jakie toczą się w Polsce z Apremilsatem to badania te dotyczą tylko ŁZS i toczą się aktualnie w Białymstoku, Bytomiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Warszawie jednak nie można się do nich już dostać bo na dzień dzisiejszy rekrutacja pacjentów jest już zamknięta. Jeżeli będę miał informacje, że coś się zmieniło w tym temacie to oczywiście napiszę.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Zorka

Norweska firma farmaceutyczna Avexxin pracuje nad nowym lekiem na łuszczycę. Lek występuje pod roboczą nazwą AVX001, ma być stosowany miejscowo w postaci maści, działa podobnie do leków sterydowych ale ma być pozbawiony ich typowych działań niepożądanych.

Jak wynika z dotychczasowych informacji po tygodniu stosowania stopień zaawansowania choroby liczony wg wskaźnika PASI ma zmniejszyć się o 50%. W lutym tego roku rozpoczęła się faza I/IIa badań klinicznych nad lekiem. Wyniki poznamy prawdopodobnie w trzecim kwartale 2013 r. Będziemy śledzić dalsze losy tej cząsteczki.

Opublikowane kolejne wyniki badań nad brodalumabem w ŁZS: "..Brodalumab jest obecnie testowanym lekiem skierowanym przeciwko receptorom dla interleukiny 17. Ma on wiązać się z nimi i hamować przekazywanie sygnałów związanych z interleukiną 17, która ma być w dużej mierze odpowiedzialna za rozwój procesów zapalnych. Brodalumab ma być także stosowany w leczeniu łuszczycy plackowatej oraz astmy. " Więcej na:http://www.edermatologia.pl/Brodalumab-kolejna-pomoca-dla-pacjentow-z-luszczyca-,13240.html

Zaprezentowano obiecujące wyniki II fazy badania klinicznego nad lekiem Ponesimod. Więcej na http://www.edermatologia.pl/Ponesimod-wyniki-badan-klinicznych-drugiej-fazy,13794.html

Wyniki badań klinicznych III fazy wskazują, że nowy lek charakteryzuje się dużą skutecznością w zmniejszaniu zmian łuszczycowych u ponad 80% pacjentów. Secukinumab jest przeciwciałem skierowanym przeciwko interleukinie 17A, która coraz częściej jest wiązana z występowaniem zmian łuszczycowych na skórze pacjentów.

źródło i więcej na ten temat: http://www.edermatologia.pl/Czy-sucekinumab-bedzie-nowym-standardem-w-leczeniu-luszczycy-,13465.html

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

Użytkownicy grupy

więcej »