» » » łzs

Łuszczycowe zapalenie stawów (psoriatic arthritis)

łzs

Odpowiedz

Ostatnio czytałem na temat nowego leku na ŁZS o nazwie APREMILAST.Jest już po testach klinicznych,ale nie wiem czy można go kupić w PL.Ma ktoś więcej informacji?

Cześć Yurek, Lek został zarejestrowany pod nazwą OTEZLA jak na razie tylko w USA. Kiedy będzie zarejestrowany w Polsce nie wiadomo ale biorąc pod uwagę, że jest to lek o nowym mechanizmie działania, o dobrej skuteczności, mogący stać się bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych leków producent nie powinien zwlekać z rejestracją leku w Europie. Dodatkowo nie jest to lek biologiczny a "tradycyjna" cząsteczka chemiczna, co może ale nie musi przełożyć się na konkurencyjną cenę w stosunku do leków biologicznych.

Wyniki badań III fazy są bardzo pozytywne (więcej o wynikach jest tutaj http://ir.celgene.com/releasedetail.cfm?releaseid=834687 ) Badania nad tym lekiem nadal są prowadzone, m.in. też w RZS i innych chorobach. Niestety nie w Polsce. Jak będę wiedział coś o badaniach prowadzonych u nas to na pewno dam znać.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Yurek

Jestem również zainteresowana lekiem na ŁZS . Podjęłam leczenie ale mam zrobić mnóstwo badań /antygen -27 , itd. / Pozdrawiam

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika Wojtek

Użytkownicy grupy

więcej »