» » » brak efektow leczenia

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS, gościec przewlekle postępujący, RA)

brak efektow leczenia

Odpowiedz

jestem na zwolnieniu od grudnia,biore metypred,sulfasalazyne,kwas foliowy...efektow brak,a pojawiaja sie objawy uboczne..chca mnie skierowac na rente,gdyby nie ten bol posz;abym do pracy..co mam robic

Jak się źle czuję po lekach , to ich nie stosuję. Na zwolnieniu postaraj się o rehabilitację z ZUS ( najlepiej sanatorium). Czekałam 2 miesiące na leczenie z ZUS. Teraz zmieniłam reumatologa i zmienił mi sposób leczenia tabletkami. Mniej leków i większa dawka. Zobaczę co teraz.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika magda1957@wp.pl

Każdy inaczej reaguje na leki.Ja miałam to szczęście że organizm od razu dobrze zareagował na przepisane przez reumatologa leki.Biorę methotrexat,encorton,od czasu do czasu naproxen i okresowo przy zaostrzeniach ketonal.Przy braniu leków na RZS trzeba także pamiętać o leku osłonowym na żołądek.Ja stosuję Helicid i jest ok.Dodatkowo przyjmuję okresowo witaminy i co 2-3 dni probiotyk.Piję także sok z aloesu z miąższem-dobroczynnie wpływa na żołądek.Ostatnio zaczęłam pić sok z brzozy z owocem granatu (1 tydzień);na razie mogę jedynie powiedzieć że poprawiło mi się samopoczucie-nie jestem już tak zmęczona i mam więcej energii oraz poprawiło mi się trawienie.Co do rehabilitacji to pomagała mi krioterapia,jonoforeza na kolana i dłonie, magnetoterapia oraz fizykoterapia-ćwiczenia wzmacniające mięśnie ale nie obciążające stawów. Pozdrawiam.

Jest jeszcze leczenie biologiczne. Najpierw zasiłek rehabilitacyjny po zw.lek. Złóż papiery o sanatorium w ramach prewencji z ZUS.

W odpowiedzi na wypowiedź użytkownika magda1957@wp.pl

Użytkownicy grupy

więcej »